poniedziałek, 4 marca 2013

E-booki od PAH-u - dobre nie tylko dlatego, że darmowe

Kto jest szczęśliwym posiadaczem czytnika albo nie szkoda mu oczu na ślipienie w monitor, może ze strony wydawnictwa Polskiej Akcji Humanitarnej ściągnąć kilka książek. Tematyka bardzo różnorodna, ale rzecz jasna z orbity zadań, jakie stawia przed sobą - i przed nami! - PAH:
  - globalne ocieplenie,
  - zależności między rozwojem lokalnym i globalnym,
  - przyszłość rolnictwa,
  - wpływ kobiet na rozwój globalny,
  - problemy Afryki,
  - niedobór wody pitnej,
  - wpływ turystyki na kraje rozwijające się
  - i zależności gospodarcze między Afryką a Europą.

Jeszcze książek nie czytałam, ale ponieważ firmuje je ta organizacja, możemy spodziewać się wiedzy fachowej, bezstronnej i zaczerpniętej ze źródeł. Mam nadzieję, że wkrótce opiszę wrażenia z lektury. Tylko z której na początek? Bo nęcą wszystkie.

Jest też książka dla dzieci (od 7 do 12 lat) autorstwa m.in. Janiny Ochojskiej. O tym, że razem możemy bardzo dużo. E-book Współpraca do pobrania tutaj, też za uśmiech, od Krytyki Politycznej.

Publikacje są w formacie PDF, więc może się okazać konieczna przeróbka na przyjaźniejszy format. Instrukcję znajdziecie np. tutaj. No, nie wiem, średnio inteligentny szympans, by sobie z tym raczej nie poradził, a to mój odnośnik w technicznych kwestiach. Ale, ale, skoro mam ambicje wysłać PIT elektronicznie (a US nie rozpieszcza nas objaśnieniami "po ludzku"), to może i z tym PDF coś zwojuję?

Wszystkie książki PAH-u mają też wersję papierową - szukajcie w dobrych bibliotekach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz