poniedziałek, 14 grudnia 2015

Coraz taniej święta, czyli oszczędnościowy książkowy przewodnik podarkowy

Czy z okazji Bożego Narodzenia bezstresowo kupujesz dla najbliższych jak leci świeczki zapachowe, płyny do kąpieli i kolorowe szaliki? A może z chmurnym czołem przeglądasz portale prezentowe i znowu nie ma nic, co by ucieszyło ciotuchnę? Niezależnie, czy jesteś prezentowym lekkoduchem, czy wrażliwcem starającym się wyszperać dla każdego idealny podarunek, pora uświadomić sobie, że większość z nas ma już wszystko i kolejna świeczka zapachowa nie jest nikomu do szczęścia potrzebna. Więc może szkoda kasy, co?

Książki stanowią oczywiście szlachetny wyjątek z całą pewnością nikt nie ma wszystkich i nigdy ich dość. Ale tu też nie ma co popadać w przesadę i wydawać, czort wie ile. Dlatego przygotowałam przewodnik podarkowy dla skąpych rozsądnych, z uwzględnieniem typów ludzkich do obdarowania, jakie znajdą się w każdej rodzinie. Resztę kasy możesz przeznaczyć np. na Dobre Dary Otwartych Klatek, Pahowski Prezent od Serca czy Unicefowskie Prezenty Bez Pudła.


DLA CIOTUCHNY SNOBKI (TAKIEJ, CO TO PRZECZYTAŁA, A W KAŻDYM RAZIE MA NA PÓŁCE, WSZYSTKIE KSIĄŻKI NAGRODZONE NIKE)


Mariusz Ziomecki Mr. Pebble i Gruda, świetna powieść od Czarnej Owcy, przeceniona z przyczyn niezbadanych z 59,90 zł na 10,00 zł. Dla ciotuchny, którą z chęcią przypomni sobie młodość w PRL-u, jak znalazł, bo akcja książki rozgrywa się od Gierka, przez karnawał Solidarności, po współczesność. A stron ma toto 900, więc nawet jeśli cioci nic książki nie obchodzą, to zaimponuje jej, żeś się szarpnął na taką cegłę. Nie zamazuj oryginalnej ceny! DLA WUJKA OBRAZOBURCY


Po dychu możesz też nabyć Niezbędnik ateisty. Rozmowy Piotra Szumlewicza. W tym wypadku zaoszczędzisz 70% ceny (przecena z 34,90 zł na 10,00 zł). Książka godna każdego wielkomiejskiego światowca, a którz z nas nie ma takowego w rodzinie?


DLA WRAŻLIWEJ KUZYNKI STAREJ PANNY ORAZ POCZĄTKUJĄCYCH I NIESPEŁNIONYCH POETÓW


Rozbiórka. Wiersze, rozmowy i portrety 26 poetów Magdaleny Rybak to jedna z tych książek, która miło mieć: elegancka (przyjemna typografia, spory, kwadratowy format) i pełna okazji na wysublimowany kontakt z polską śmietanką poetycką. No i zupełnie nie szkodzi, że śmietanka z przeceny: 13,00 zł zamiast 49,00 zł.


DLA KOLEGI / KOLEŻANKI Z AKADEMIKA (ZWŁASZCZA JEŚLI CHCEMY GO WYKOŃCZYĆ)

 

Rozgadane koleżeństwo z akademika nie daje ci się spokojnie uczyć? Sprezentuj mu książkę Alaina de Bottona Jak myśleć więcej o seksie. Teraz będzie cię to kosztować 5,61 zł zamiast 22,91 zł, a być może za tę jakże umiarkowaną cenę kupisz sobie nieco spokoju, gdy głód seksualny wygoni towarzystwo w miasto.


DLA HIPOCHONDRYKA


Kupując Rodzinne drzewo zdrowia: genetykę dla każdego Małgorzaty Nowaczyk nie tylko wzruszymy dyżurnego rodzinnego hipochondryka, ale zaoszczędzimy prawie 30 zł! Na stronie wydawnictwa książka jest przeceniona z 43,00 zł na 14,21 zł. A to ponad 300 s. w twardej oprawie, więc tylko brać!


DLA UPIERDLIWEGO MŁODSZEGO KUZYNA


Jest spora szansa, że narzucający się wszystkim przy wigilijnym stole gówniarz w końcu da nam wytchnienie, jeśli obdarujemy go tym młodzieżowym horrorem. W Grę Krystyny Kuhn możemy go teraz wciągnąć za 6,49 zł zamiast 34,00 zł.


DLA EUROPEJCZYKA Z KRWI I KOŚCI, UROCZEGO INTELEKTUALISTY, ROZKOSZNIE ODERWANEGO OD RZECZYWISTOŚCI BYSTRZAKA, CZYLI DLA SIEBIE

 

W portalu Zeszytów Literackich można skompletować biblioteczkę niezwykle wartościowych i do tego cieszących oko wytworów ducha europejskich intelektualistów, często gęsto tych zaliczanych do największych. Tak, całą biblioteczkę, bo propozycji od 5,00 zł do 10,00 zł jest całkiem sporo. Przykładowo niezwykła książka Kurta Lewina Przeżyłem: saga Świętego Jura spisana w roku 1946 może trafić pod naszą choinkę za 5,00 zł zamiast 32,00 zł! Warto dowiedzieć się skąd przychodzimy i kto kład podwaliny. Może znajdziemy tam też tropy, skąd teraz tyle pęknięć w fundamentach Europy?

Świąt bez zakupowej przesady i dużo radości z tego, co mamy, życzę miłemu Państwu!

1 komentarz:

  1. A ja spamuję i serdecznie zapraszam Cię do akcji "Wędrująca książka", którą organizuję. Więcej szczegółów w linku: http://www.recenzjapisanaemocjami.pl/2015/12/wedrujaca-ksiazka.html

    Serdecznie pozdrawiam i życzę cudownego Nowego Roku!!

    Ps. Bardzo proszę o pomoc w rozpowszechnieniu akcji. Będę wdzięczna!

    OdpowiedzUsuń